Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mide Botoksu

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu, endoskopik uygulama sayesinde mideye enjekte edilen botoks toksiniyle midenin küçülmesi uygulamasına denir. Kilo vermek için oldukça etkili olan bu yöntem günümüzde sıklıkla uygulanan zayıflama yöntemleri arasında yer alır.

Uzman hekimlerin kontrolünde uygulanması gereken bu uygulama sonrasında hastada iştah kaybı oluşarak mide boşalma süresi gecikir. Bu sayede zayıflama gerçekleşerek hastanın istenen forma ve sağlığa ulaşması sağlanır. Sağlıklı ve güvenli olan bir uygulama olup gelişen teknoloji sayesinde sıklıkla zayıflama tekniği olarak kullanılan uygulamalar arasında yer alır.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Midenin kasılmasını sağlayarak toksin enjekte edilmesi şeklinde yapılan mide botoksu son derece başarılı sonuçlar veren işlemlerdir. Totalde 20 dakika gibi bir sürede tamamlanan işlemler endoskopik teknik kullanılarak hastanın ağızından müdahaleyle yapılır.

Herhangi bir kesi olmadan tamamlanan işlemin kolay yapılabilmesi ve hastanın rahatsızlık hissetmemesi için mutlaka anestezi altında yapılması uygundur. Hastanede yatılması gerekmediğinden hasta gündelik hayatına işlem sonrası dönebilir.

Mide Botoksu Kimler İçin Uygundur?

Mide botoksu işlemleri kesinlikle ameliyat olmayıp tamamen endoskopik bir uygulamadır. 1-2 saat gözetim altında kalınması yeterli olup hastane yatışına gerek duyulmaz. Mutlaka işlem öncesinde muayene olunması ve hasta uygunluğunun belirlenmesi önem taşır.

Diyet ve spor yaparak kilo veremeyenler, vücut kitle endeksi 40’ın altında olan kişiler, obez olmayan ve kilo vermek isteyen kişiler uzman hekim kontrolleri sonrasında uygun görülen kişilerdir. Bu kişilere uygulama yapılabilir ve istenilen forma kavuşması kolay bir şekilde ameliyatsız olarak sağlanabilir.

Mide Botoksu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mideye uygulanan botoks işlemleri sonrasında beslenme düzeni dışında dikkat edilmesi gereken çok fazla bir kural mevcut değildir. Asitli ve fastfood yiyeceklerin, içeceklerin tüketilmesi sakıncalı olup aşırı yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerin tüketilmesinden kaçınılmalıdır. Sağlıklı beslenme ve egzersiz programlarına dikkat edilerek kalıcı sonuçların elde edilmesi mümkündür.

Tüm işlemler yapılmadan önce muayene olunması ve uygulama öncesinde 6 saat açlık gereklidir. Anestezi işlemleri için anestezi uzmanları tarafından gerekli işlemlerin yapılması kusursuz bir şekilde uygulamanın tamamlanmasına yardımcı olur.

Mide Botoksunun Yan Etkileri Var mı?

Botoks uygulamaları tıp alanında sıklıkla kullanılan işlemlerdir ve doğru kişiler, uzman hekimler tarafından yapılması halinde herhangi bir zararı bulunmaz. Uzman hekimlerin muayenesi sonrasında uygun görülen kişilerde herhangi bir yan etki görülmezken, kas hastalıkları ve alerjisi olan kişilere yapılması yan etki yaratabileceğinden uygun değildir.

Mide Botoksu ile Zayıflayanlar

Mide uygulamaları içerisinde cerrahi olmamasından dolayı tercih edilen botoks işlemleri yeterli ve doğru miktarlarda uygulanması halinde oldukça etkilidir. Diyet ve spor yapılarak verilemeyen kiloların yok edilmesi için oldukça etkili olan bu teknik sonrasında zayıflayan kişilerin beslenmelerine dikkat etmesi de önem taşır. Zayıflayanlar uzman hekimlerin önerilerine dikkat etmesi halinde etkili sonuçları kalıcı bir şekilde sabit tutabilirler.

Mide Botoksu ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

Diyet ve spor yapılarak verilemeyen kiloların giderilmesi için etkili olan mide botoksu sonrasında kilo verilmesi hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Doğru dozlarda botoks toksinin enjeksiyonu sonrasında 15-35 kilo arası kilo verimi söz konusudur. Kesinlikle kilo verilmesi garanti edilmeden işlemler yapılır ve kilo verilmesi hastaya bağlı olarak değişir.

Mide Botoks Sonrası Nasıl Beslenmeli?

Botoks işlemleri sonrası sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı uygulanmalıdır. Aşırı yağlı, karbonhidratlı yiyecekler kaçınılarak asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.

Mide Botoks Kimler Olamaz?

Gebe ve emziren, botoks maddesine alerjisi olanlara, vücut kitle endeksi 40 üzerinde olan, mide kanseri gibi ciddi rahatsızlıkları olan kişilere uygulama yapılması uzman hekimler tarafından doğru bulunmaz. Bu nedenle mutlaka muayene olunması ve hastanın tüm bilgileri uzman hekimle paylaşması önem taşır.

Mide Botoks Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Botoks işlemleri düzenli ve sağlıklı beslenme programına devam eden, hastaya uygundur kanısı konulması halinde doğru bir şekilde uygulama yapılmasıyla işe yarayan bir zayıflama tekniğidir.

Mide Botoks Kaç Ay Etkili?

Cerrahi olmayan mide botoksu işlemleri genellikle 5-6 ay kadar etkili olur. Kalıcı sonuçların devam edebilmesi için mutlaka düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzenine sadık kalınması gereklidir.

Mide Botoks Kaç Yaşında Olur?

Zayıflamak isteyen kişiler için uygun olan, diyet ve sporla verilemeyen kilolarından kurtulmak isteyen 15-65 yaş arası herkese uygulama yapılabilir.

Mide Botoks Sonrası Sigara İçilir mi?

Sigara normal koşullarda sağlıklı bir yaşam için zararlı olan bir alışkanlıktır. Mide botoksu işlemleri sonrası botoks açısından bir zararı olmasa da içilmesi önerilmez.

Mide Botoksunda Kahve İçilir mi?

Düzenli ve sağlıklı bir beslenme düzeninin önerildiği mide botoks sonrasında asitli içeceklerden ve fastfood yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Kahve içilmesinde bir sakınca görülmeyip mutlaka uzman hekimlere danışılarak tüketilmesi önem taşır. İlk 3 gün kahve içimi için uyarı yapan uzman hekimler de dikkate alınmalıdır.

Mide Balonundan Ne Farkı Vardır?

Botoks işlemleri endoskopik bir şekilde yapılır. Mide balonu da aynı şekilde yapılabilirken çıkarılması sonrası ani iştah açılması riski bulunur. Mide botoks işlemlerinde etkileri yavaş yavaş geçmesinden dolayı kişi iştahını daha rahat kontrol edebilir.

Mide Botoks Tehlikeli mi?

Botoks toksini doğru dozlarda uygulanması halinde vücuda herhangi bir zararı bulunmaz. Uzman hekimler tarafından steril ve uygun şartlarda işlemlerin yapılması herhangi bir tehlike yaratmayıp oldukça güvenli olmasını sağlar.

Mide Botoksunda Kaç Ünite Kullanılır?

Botoks işlemleri için hastanın uygunluğu ve durumu önem taşır. 20 dakika kadar süren bu işlem öncesinde ne kadar uygulama yapılması gerektiği belirlenir. Bu sayede doğru dozlar yeterli kadar uygulanarak herhangi bir yan etki görülmeden işlemler tamamlanır. Mide botoksu işlemlerinde mutlaka hastanın genel durumu kontrol edilerek ihtiyaç olan doz kadar botoks toksini enjeksiyonu yapılmalıdır.

Mide Botoksu Yaptıranlar

Uzman kişilerle muayene sonrası uygunluğu belirlenen kişilere doğru botoks işlemleri yapılması halinde güvenli olan bir zayıflama tekniğidir. Günümüzde sıklıkla uygulanan botoks işlemleri son derece sağlıklı olup yaptıran kişilerin memnuniyetini kazanan tekniklerden olmuştur. Mide botoksu yaptıran kişiler diyet ve spor yaparak veremediği kilolarından kolay bir şekilde kurtularak daha fit ve güzel bir görünüme kavuşabilirler.

Mide Botoksu Yaptıranların Yorumları

15 ve 65 yaş arası herkese kadın ya da erkek fark etmeden uygulanabilen botoks işlemleri son derece güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır. Botoks işlemlerini tercih eden kişilerin memnun kaldıkları ve istedikleri kiloya kolay bir şekilde ulaştıkları görülür.

Önemli olan tüm cerrahi ve estetik işlemlerde olduğu gibi uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir. Bu sayede başarılı sonuçlar alınabilirken aynı zamanda kişilerin hayatları riske girmeden kolay bir şekilde çözüm olur.

Mide Botoksu Fiyatları 2023

Zayıflama tekniklerinin en başarılısı olan mideye uygulanan botoks işlemlerinin fiyatları uygulanacak olan merkez, uzman hekim ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle mutlaka öncesinde iyi bir araştırma yapılması ve muayene olunması önem taşır.

Bu sayede hem süreç hem de fiyatlar hakkında gerekli olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde alınabilir. Mide botoksu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.